Žiaci
Ďalšie dobré rady
Fungovanie vášho mozgu ovplyvňuje aj zloženie stravy. Pred náročnou úlohou zahoďte všetky sladkosti - potrebujete niacín - vitamín B3. Nájdete ho v pečeni, tuniaku, kuracom alebo morčacom mäse, pivných kvasniciach, čiernom chlebe, semenách slnečnice, či orechoch. Pomôže vám aj zelený čaj.
Využite biorytmyPodľa biorytmov ľudského tela je najideálnejší čas na učenie medzi 9.00 a 13.00 a potom medzi 15.00-17.00. Po deviatej hodine sa dostáva k slovu slezina a pankreas, je to najvhodnejší čas na zaťaženie mozgu a na skúšky. Od jedenástej hodiny, v čase aktivity srdca ide mozog na plný plyn, bez problémov zvládne učenie nových vecí a pôjde vám to ľahko a jednoducho. Po pätnástej hodine sa aktivizuje močový mechúr, prichádza ideálny čas na štúdium cudzieho jazyka a najlepšie začína pracovať dlhodobá pamäť.
Zaľúbenosť zatemňuje mozogPodľa istej štúdie švajčiarskych vedcov nádherné pocity zaľúbenia obmedzujú vašu mozgovú aktivitu a absolútne znemožňujú prijímanie nových informácií. Ak sa však učenie nedá odložiť, odložte aspoň všetky fotky a veci, ktoré vám vašu lásku pripomínajú. Ak budete v ľavej ruke žmoliť "plyšáka" od svojho chalana a snažiť sa čítať z knihy pred vami, určite to nepôjde.
zdroj: www.puberta.sk